Alexa Sesli Komut, Alexa Uyumlu Her Cihazda Aktif Hale Geldi İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alexa Sesli Komut, Alexa Uyumlu Her Cihazda Aktif Hale Geldi

Paylaş

Alexa’nın geçtiğimiz yıl EchoEcho Dot ve Echo Show gibi cihazlar için aktif hale getirdiği duyuru özelliği, ilerleyen dönemde Sonos hoparlörlerde de çalışmaya başlamıştı. Bugün yapılan açıklamada ise Alexa duyuru özelliği Alexa kullanan tüm cihazlarda aktif hale getirildi. 

Alexa Sesli Duyuru Özelliği Nedir? 

Echo cihazları, bir tür İnterkom Sistemi yani sesli yanıt özelliği ile kullanılmasını sağlayan Alexa Sesli Yanıt – Duyuru sistemi, artık tüm Alexa cihazlarda çalışabiliyor. Echo model cihazların ardından Sonos hoparlörler üzerinde çalışan bu özellik, kullanıcıların “Alexa duyur, Alexa herkese selam söyle” gibi komutlarını aynı anda aynı ağa bağlı tüm cihazlara ulaştırabiliyor. 

Alexa Sesli Duyuru Özelliği Nasıl Çalışır? 

Amazon yapmış olduğu açıklamada bu özelliğin ilk çıktığında “Sertifikalı Alexa yerleşik ürünler” üzerinde kullanılabildiğini açıklamıştı. Artık bu özellik ev ağında bulunan herhangi bir cihazda bulunan Alexa özelliği ile aktif hale gelmiş oldu. Yani Amazon Fire TV Cube, Sonos hoparlör, Facebook portalları ve diğer uyumlu cihazlarda çalışabiliyor. 

Alexa Duyurular özelliği cihazın Ayarlar – Cihaz Ayarları – Cihaz Adı – İletişim – Duyurular bölümünü aktif hale getirerek kullanılabilir. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir