Another Life İzledim – 6/10 Puan İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Another Life İzledim – 6/10 Puan

Paylaş

25 Temmuz 2019 tarihinde Netflix’te yayınlanan Another Life dizisi Aaron Martin tarafından yazılan bir dizidir. Amerikan bilim kurgu yapımı olan dizi uzaylı ırkının dünyaya gönderdiği bir nesne ve sonrasında insanların uzaya gönderdikleri bir grup bilim insanının yaşadıklarını ele alıyor.

Another Life Poster
Another Life Poster

Ben de bu diziyi 3 günde bitirdim. Puan verecek olursam 6/10 veririm sanırım. Şimdi birkaç noktaya değinelim.

Another Life Kaç Bölüm?

Netflix’te ilk sezonu yayınlanan dizi toplam 10 bölümden oluşuyor. Bence yeterli değil maalesef. Yani konuyu yeterince harmanlayamadıklarını söyleyebilirim. Sezon finali olan 10. bölümde sonraki bölümü aradım açıkçası.

Another Life Oyuncuları

Katee Sackhoff
Katee Sackhoff

Another Life dizisi oyuncuları şu şekilde; “Katee Sackhoff, Justin Chatwin, Samuel Anderson, Tyler Hoechlin, Selma Blair, Elizabeth Ludlow, Jake Abel, Blu Hunt, Alex Ozerov.”

Another Life Konusu

Another Life Uzaylı Cisim
Another Life Uzaylı Cisim

Dünyaya uzaydan gelen ve tanımlanamayan bir nesne yeryüzüne yapışarak çeşitli hareketler sergilemektedir. Uzaylı nesne bir gemi olarak geldiği dünyaya, yeryüzüne yapışarak farklı bir hal almıştır. Buna karşılık ABD hükümeti Niko Breckinridge’nin başında olduğu bir grup bilim insanını uzaya göndererek kaynağı arama başlar. Bu zorlu görevde çeşitli sorunlar ekibi yalnız bırakmayacaktır.

Another Life Yorum

Yukarıda da belirttiğim gibi ben 6/10 gibi bir puan veriyorum. Belki daha düşük bir puan da olabilir. Ancak oyunculuklar bu puanı hakeder. Diğer taraftan senaryoda çok fazla boşluk ve tabiri caizse saçmalık var. Ve sürekli olarak iç çatışma var.

Diğer taraftan bilim adamlarının yanında olan William isimli yapay zeka gemi kaptanı Niko’ya abayı akıyor fena şekilde, küsmeler falan.

Diziye başlayan arkadaşlar ilk 4 bölümde bırakma noktasına gelebilir. Özellikle 3. ve 4. bölümler bu anlamda bırakma eşiği yaratıyor.

Teen Wolf ve Supergirl’den tanıdığımız Tyler Hoechlin’e ise çok erken veda ettik diyebiliriz. Savunma bakanının oğlu Sasha ise tam bir facia. Yanında olsam öldürebilirdim herhalde.

Son olarak diziyi izleyecek arkadaşlar, ilk bölüm ve son 4 bölümü izlese yeterli olabilir. Çünkü 3. – 4. bölümde diziyi bırakabilirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir