Burç Tarihleri Değişti – Yeni Burç Tarihleri 2019 İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burç Tarihleri Değişti – Yeni Burç Tarihleri 2019

Paylaş

Sabah sosyal medyada gezinirken gözüme ilişen bir haber vardı; “Yeni Burç Tarihleri” şeklinde. Dedim ne alaka? Neyse internette biraz gezindim ve bizim NASA amca düzenleme yapmış. Bir de yeni bir burç eklenmiş: “Yılan Burcu”. Gerçi yeni değilmiş pek. Babillerin döneminde kullanılıyormuş ama bilinmeyen bir nedenden listeden çıkarılmış. Şimdi ise listeye yeniden dahil edilmiş.

Burç Tarihleri Neden Değişti?

Burç tarihleri neden değişti diye bende bir an duraksadım. Ancak cevabı da buldum. Amerika Uzay ve Havacılık Dairesi yani NASA, dünyanın yörüngesel salınımı da değişmiş ve bu nedenle yıldızların pozisyonları da yer değiştirmiş. Bu da burçların tarihinin değişmesine neden olmuş. Yıldızların pozisyonu değiştiği için şu anki gökyüzünün antik zamanlardakine göre farklı olduğu ve Güneş’in 12 burcunun oluşturan takımyıldızlarının da o zamana göre değiştiği için burç tarihleri değişti diyor NASA.

Burçların Yeni Tarihleri

KOÇ : 18 Nisan-13 Mayıs

BOĞA : 13 Mayıs-21 Haziran

İKİZLER : 21 Haziran-20 Temmuz

YENGEÇ : 20 Temmuz-10 Ağustos

ASLAN : 10 Ağustos-16 Eylül

BAŞAK : 16 Eylül-30 Ekim

TERAZİ : 30 Ekim-23 Kasım

AKREP : 23 Kasım-29 Kasım

YAY : 17 Aralık-20 Ocak

OĞLAK : 20 Ocak-16 Şubat

KOVA : 16 Şubat-11 Mart

BALIK : 11 Mart-18 Nisan

YILAN : 29 Kasım-17 Aralık

Ben zaten Koç burcu olmadığımdan adım gibi emindim. Bi kere zampara değilim. Koç burcunu zampara gibi anlatıyor herkes. Alakası bile yoktu. Şimdi de balık burcu olmuşum. Hadi hayırlısı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir