En Çok Kahve İçtiğim Mekanlardan Biri: Caffe Nero İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Çok Kahve İçtiğim Mekanlardan Biri: Caffe Nero

Paylaş

Son dönemde gerek işim gerekse bulunduğum ortam gereği sıklıkla kahve içmeye başladım. Genel olarak tercih ettiğim Türk Kahvesi, Americano ve Latte tüketmeyi tercih ederken bunlardan sonra da sanırım Filtre Kahve tüketiyorum. Bazen bıkkınlık noktasına getirsem de gerek yaz gerekse kış aylarında iyi de gidiyor diyebilirim.

Özellikle bilgisayar başında çalışan kişiler için kahve önemli bir içecek. Tabi abartılmadığı sürece. Ben günde bazen 6 bardağa kadar uzanan bir kahve içim süreci yaşıyorum. Evet doğru duydunuz. Bazen 6 bazen 8 bardak kahve içebiliyorum. Biliyorum fazlası zarar ama yapabileceğim çok da fazla bir şey yok. Bir de zayıflama sürecinde olduğumu düşününce kahvede önemli bir yardımcı konumunda yer alıyor benim için.

Caffe Nero ve Diğerleri

Caffe Nero ve Diğerleri
Caffe Nero ve Diğerleri

Genellikle Türkiye’nin birçok şehrinde Starbucks‘a rastlamak mümkün. Hatta bazı yerlerde sokak başına birden fazla düştüğü de olabiliyor. Ancak bu yerler çok kalabalık oluyor. Burada kahve lezzetine değinmeyeceğimi bilmenizi isterim. Çünkü lezzet kişiden kişiye göre değişen bir kavramdır. Ben ise genellikle gerek evime yakınlığı gerek sakinliği gerekse sunduğu çalışma ortamı nedeniyle Nero’yu tercih ediyorum. Gün içerisinde geliyor ve bilgisayar başında çalışarak zamanımı değerlendirebiliyorum.

Hangi Kahveleri İçiyorum?

Genel olarak Americano ve Latte tercih ediyorum. Filtre kahveleri biraz yanmış ve acı olabiliyor. Bu nedenle benim için ideal olanı bu iki kahve. Ve bu kahvelerin soğuk versiyonları. Ülkemizin ekonomik durumunu göz önüne alınca fiyat performans oranı da fena değil. Örneğin orta boy Americano 11 lira iken, orta boy Latte 11.50 lira gibi bir rakama alınabiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir