Flash Player Güncelleme Nasıl Yapılır? İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Flash Player Güncelleme Nasıl Yapılır?

Paylaş

Flash Player, dünya üzerindeki masaüstü ve dizüstü bilgisayarların %98’inde yüklü bir programdır. Bu programın temel amacı bilgisayardaki ve internetteki hareketli içerikleri görüntüleyebilmektir. Bu içeriklerin tamamı Macromedia teknolojisiyle üretildiği için onları en iyi görüntüleyecek program Adobe Flash Player’dır.

İnternette yer alan video klipleri, hareketli görüntü dosyaları, ses klipleri, oyunlar ve diğer hareketli ögeler ancak Adobe Flash Player ile görüntülenebilir. Ancak bu programı nitelikli olarak kullanmak için sık sık güncelleme yapmak gerekir.

Flash Player Güncelleme Neden Gereklidir?

Macromedia firması Adobe Flash Player ürününü sürekli olarak güncellemekte ve yeni özellikler eklemektedir. Eski sürüm çoğu zaman bu özelliklere sahip olmayacaktır. Güncelleme yapmadığınız sürece programın düzgün bir şekilde çalışması mümkün olmaz. Çünkü bu güncellemeler görüntülenen dosyalardaki yeni özelliklere göre geliştirilmektedir. Bu bakımdan programı verimli olarak kullanabilmek için güncelleme yapmanız gerekir. Aksi takdirde Flash tabanlı içerikleri görüntülerken sorunlar yaşayabilirsiniz. Örneğin Flash içeriklerinin olduğu bir siteye girdiğinizde tarayıcınız hata verebilir. Bunun önüne geçmenin tek yolu Adobe Flash Player ürününü resmi siteden güncellemektir. Güncelleme işlemini yaptığınızda flash tabanlı içeriklerin sorunsuz bir şekilde çalıştığını fark etmeniz zor olmayacaktır.

Flash Player Güncelleme Nasıl Yapılır?

Flash Player çoğu zaman yeni güncellemeleri otomatik olarak göstermektedir. Bazı cihazlarda kullanıcı onayı olmadan da güncelleme yapılabilmektedir. Bunun için Adobe Flash Player’ın otomatik güncellemelerine onay vermeniz gerekir. Ancak bu onayı verdiğiniz hâlde çeşitli sebeplerden ötürü güncelleme yapmıyor olabilir. Böyle durumlarda güncellemeleri manuel olarak yapmanız gerekecektir. 

Adobe Flash Player güncellemeleri tamamen ücretsizdir. Bunun için programın resmî web sitesine girmeniz yeterlidir. Bilgisayarınızın işletim sistemine ve sürümüne göre bir güncelleme indirebilir ve cihazınızda çalıştırabilirsiniz. Güncelleme işleminden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir