HP, Bilgisayarlarında Ahşap Tasarıma Geçiş Yapıyor İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HP, Bilgisayarlarında Ahşap Tasarıma Geçiş Yapıyor

Paylaş

Son yıllarda dizüstü bilgisayar tasarımıyla oldukça sorun yaşayan HP, bu sorunu aşmak için farklı tasarımsal değişikliklere gidiyor. Bu süreç içerisinde deri kasa ile denemeler yapan firma, bunda başarılı olduktan sonra şimdi de doğal malzemeler üzerinde çalışıyor. Benzersiz otantik ahşap dolgu olarak nitelendirilen yeni nesil kasa, ahşap olarak kullanıcılarla buluşacak.

Yeni Envy Wood serisinde sekoya ağaçları ile doğal bir görüntü yakalayarak tasarımsal anlamda büyük bir revizyona gidilmesi bekleniyor. Ayrıca farklı ağaçlardan farklı ahşap modelleri de kullanıcıları bekliyor olacak.

HP’nin Ahşap Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Doğal Cevizli Nightfall Siyahındaki Envy 13
Doğal Cevizli Nightfall Siyahındaki Envy 13

HP ilk olarak yeni Envy Wood serisi üzerinde sekoya ağacını denemişti. Bunda da gerekli başarıyı yakaladıktan sonra şimdilerde “Doğal Cevizli Siyah Karanfil“, “Beyaz Huşlu Seramik Beyaz” ve “Doğal kereste” ahşap çeşitleriyle Envy 13, Envy 17, Envy x360 13 ve Envy x360 15 bilgisayar modellerinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Daha önce tamamen metal üzerine yoğunlaşan HP, şimdilerde şansını ahşap ile deniyor. Tabi bu kez daha güçlü işlemce ve grafik kartlarına sahipler. Envy Wood serisi HP ahşap dizüstü bilgisayarlar, sonbahar ayında satışa hazır olacak.

HP Envy Modellerinde Değişiklikler

Huş ile Doğal Gümüş Envy 17 (ve bir disk sürücüsü sallanan - temsil)
Huş ile Doğal Gümüş Envy 17 (ve bir disk sürücüsü sallanan – temsil)

Yeni Envy bilgisayar modelleri ile Precision sürücülerde ilk kez tüketici bilgisayarı ile buluşmuş olacak. HP bu sürcüleri birkaç yıldır iş, istasyon gibi bilgisayar versiyonlarında kullanmıştı. Fakat tüketici bilgisayarlarında yaşanan kötü gidiş, radikal kararlar gerektirdi.

Uzun zaman sonra doğru trackpad deneyimini yakalayan HP, göz alıcı tasarım ve etkileyici pil ömrü ile de şimdiden hayranlarını mest etmiş durumda.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir