İnstagram, Whatsapp, Twitter, Facebook Çökmesi İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnstagram, Whatsapp, Twitter, Facebook Çökmesi

Paylaş

Son dönemde sık sık erişelemez hale gelen sosyal medya siteleri belirli aralıklar çöküyor. Kullanıcılar bu durumda rahatsız olmakla birlikte bu konunun en büyük nedeni sosyal medya sitelerinin yaşadığı değişimler. Özellikle Whatsapp ve İnstagram en çok çöeken sosyal medya siteleri olarak karşımıza çıkıyor. Diğer tarafta geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir süreliğine çökmüş ve ardından tasarımsal anlamda bir değişim yaşanmıştı.

Çökmelerin Nedeni Geliştirmeler

Temelde sebepsiz yere sosyal medya sitelerinin çöktüğü düşünülsede, bu çökmelerin arkasında bu sitelerde yapılan güncellemeler ve geliştirmeler yer alıyor. Bunun son örneğini Twitter’ın birkaç önce yapmış olduğu masaüstü sürümünde gördük. Masaüstü Twitter görünümünde köklü bir değişim yaşanmış ve tasarımsal olarak farklılıklar ortaya çıkmıştı.

Elbette İnstagram ve Whatsapp gibi sosyal medya siteleri tasarımsal değişiklikler yaşamasa da arka planda yapılan iyileştirmeler neticesinde böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu kesintiler kısa süreli olarak gerçekleşse de bazen sosyal medya kullanıcıları için can sıkıcı bir hal alabiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir