Netflix, Rim of The World İzledim İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Netflix, Rim of The World İzledim

Paylaş

Dün gece sahur yaparken Netflix‘i açtım ve bir film izlemek istedim. Bu filmde kocaman afişle karşıma çıkan Rim of The World filmi oldu. Daha önce fragmanını izlemiştim. Başrolünde çocukların olduğu bir filmdi. En azından zaman geçirebilirdim. Nitekim açtım ve izlemeye başladım.

Rim of The World Film Yorumu

Rim of The World Film Yorumu
Rim of The World Film Yorumu

Öncelikle sıkıcı bir film olmadığını söylemeliyim. Uzaylılar, çocukların dünyası, ender gelişen Osasuna atakları gibi aksiyon sahneleri derken fena ilerlemiyor film. Elbette aralarda aşırılıklar var. Mesela 13 yaşındaki çocukların, “Bugüne kadar hep aşkı aradım” demeleri veya dudaktan öpüşmeleri oldukça aşırı geldi.

Filmin başrolünde yer alan genç aktörlerin oyunculukları içinse söyleyecek bir şey yok. Bence oldukça başarılılar. Diyaloglar, mimikler gibi etkenler bence iyiydi. Yani 10 üzerinden 8 alır bence oyunculuklar.

Filmin son bölümünde general olarak hayatta kalmış bir ordu mensubu görüyoruz. Bence en saçma yerlerden biriydi bu sahneler. Sonuçta uzaylılar ile savaşıyorsun ve koskoca dünyada kalan bir avuç insan dört çocuğun eline bakıyor. Sen gelmişsin sizden bir şey olmaz geri dönün falan diyorsun.

Filmin yapımcısı bir açıklama yapmış: “150 milyon dolar bütçemiz yoktu ve sadece 40 günde bu filmi çektik. Ama çok iyi fotoğraf yönetmenimiz vardı ve iyi iş çıkardı.”. Açıkçası görüntüler ve efektler fena değildi. Bunu da eklemeliyim.

Rim of The World Filmi Konusu

Rim of The World Filmi Konusu
Rim of The World Filmi Konusu

Yaz kampında bir uzaylı istilasının ortasında toplanan dört çocuğun hikayesini konu edinen filmde çocuklar, savaşın yıktığı Los Angeles’ı geçerek uzaylıları yenebilecek bir nesneyi taşıma görevi ile baş başa kalıyor. Zaman zaman sadece uzaylılarla değil, yağmacılarla da karşılaşıyorlar.

Görevi gerçekleştirmeye odaklandıkları bu süreçte aralarında da etkileşimler oluyor. Farklı dünyaların insanları olan bu dört çocuk, ilerleyen süreçte de bir aile gibi oluyor. Hedeflerini gerçekleştirebilmek için de bir arada kalıyor ve savaşıyorlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir