Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? 9 Gün Tatil Var mı? İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? 9 Gün Tatil Var mı?

Paylaş

Ramazan Ayı’nın neredeyse sonuna gelmiş ve bayrama yaklaşmışken akıllarda tek soru var: “9 gün Ramazan Bayramı tatili olacak mı?“. Ramazan Bayramı tatili kaç gün dediğinizi duyar gibiyim. Aslında bir özel sektör çalışanı olarak beni de ilgilendiren bu durum, uzun tatilleri sevmeyen benim için çok da önemli değil. Ancak yine de değerli takipçilerime araştırdım ve bakın ne buldum?

Özel Sektör Yıllık İzinden Kullanacak, Kamuya Resmi Tatil

Kamu sektörü çalışanları

Evet, eğer kamuda çalışıyorsanız 1 Haziran – 9 Haziran 2019 tarihleri arasında resmi olarak 9 gün tatil kullanıyorsunuz. Yani arefe günü Pazartesi yarım gün ile Cuma günü tam mesai bayram tatiline bağlanmış oldu.

Özel sektör çalışanları

Özel sektörde çalışanlar için durum böyle değil. Normal şartlarda özel sektörde Pazartesi yani arefe günü yarım gün ve Cuma günü çalışmak durumundalar. Ya da bir diğer ihtimal olarak yıllık izinlerinden toplamda 1.5 gün izin kullanarak tatillerini 9 güne çıkarabilirler.

Ne Kadar Doğru Bir Uygulama?

Açıkçası uzun tatilleri sevmeyen ben için saçma bir uygulama. Ancak bir toplumda yaşıyoruz ve ayak uydurmak durumundayız. Bu nedenle güzel durabilir. Ancak kamu sektörü 9 gün tatil yaparken özel sektör içinde bu uygulama yapılmalıydı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir