Türkiye'nin Yeni Araba Kiralama Sitesi: Rentiva.com İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin Yeni Araba Kiralama Sitesi: Rentiva.com

Paylaş

Başlıkta da belirttiğim gibi Türkiye’nin artık yeni bir araç kiralama sitesi var, Rentiva. Rentiva yeni bir marka olmasına rağmen arkasında Garajyeri ve Arabalı gibi iki güçlü tecrübe var. İki firma kısa bir süre önce birleşmeye karar vererek yeni bir marka altında toplandı ve Türkiye’nin en büyük araba kiralama sitesi için kolları sıvadı.

Türkiye’ye sahibinden araç kiralama terimini getiren Garajyeri ile sektöre hızlı bir giriş yapan ve bir anda büyük isimlerle yarışır hale gelen Arabalı’nın birleşmesiyle birlikte birçok kesim bu işten karlı çıktı. Örneğin araç sahipleri büyük bir çatı altında araçlarını kiraya verirken, araç kiralamak isteyen kişilerde bu çatı altında ucuza araba kiralayabilecek.

Sahibinden Araba Kiralama Nedir?

Öncelikle bazı terimleri biraz açmak gerekir. Örneğin sahibinden araba kiralama terimi ilk başta çağrı yapsa da bu iş nasıl olacak diyebilirsiniz. Hemen açıklayalım. Evet, ilk başta anladığınız gibi kişiden kişiye araç kiralama anlamına geliyor. Ancak bu resmi ve iki tarafı da garanti altına yapılarak ortaya çıkıyor. Yani ortadaki aracı firma Rentiva oluyor ve iki tarafı da sözleşmeler ışığında, oluşabilecek olumsuz durumlara karşı koruyor.

Araç Kiralamada Rentiva’nın Rolü Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Rentiva, araç kiralayan ve aracını kiralayan kişileri bir araya getirerek işlemi yasallaştırıyor ve kişileri koruyor. Tabi bu işlem için çok cüzi bir komisyon alıyor. Türkiye’nin hemen her ilinde bu işlemi yaparak hizmet ağını çok geniş bir alana yaymış oluyor.

Rentiva ile Nasıl Araç Kiralarım?

Rentiva ile araç kiralamak oldukça kolay. Yapmanız gereken sisteme üye olmak, üyeliğinizi e-mail, telefon ile onayladıktan sonra sürücü belgenizi sisteme yüklemek. Sonrasında belgeleriniz onaylanacak ve araç kiralamaya hazır hale geleceksiniz. Beğendiğiniz aracı rezerve ediyor, sonrasında onay bekliyorsunuz. Onayın ardından ödemeyi yapıyor ve aracı teslim alıyorsunuz.

Tüm detaylar için: http://yardim.rentiva.com/category/kiracilar-icin/

Rentiva ile Aracımı Nasıl Kiralarım?

Rentiva ile aracınızı kiralamak istiyorsanız yine sisteme üye olduktan sonra sistemin şartlarını karşılayan aracınızı yüklüyorsunuz. Bunun için fotoğraf, ruhsat ve diğer özellikleri kısa bir açıklama ve önerilen fiyatlar ile eklemeniz gerekiyor.

Tüm detaylar için: http://yardim.rentiva.com/category/arac-sahipleri/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir