Yabancı Dizi Önerileri -1- İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yabancı Dizi Önerileri -1-

Paylaş

Herkese selam arkadaşlar. Bu yazımda sizlere takip ettiğim, döne dolana izlediğim yabancı dizi önerileri yapacağım. Bu başlıkta birkaç yazı daha gelecek. Bu nedenle serinin ilk yazısı olarak bende geçmişten başlayarak önerilerimi sunacağım.

Öncelikle şunu belirteyim. Ben bir bilim kurgu hayranıyım. Çok fazla fantastik sevmem. Zombileri severim. Vampirleri severim. Zekanın ön planda olduğu dizi filmleri severim. Ee biraz da mistiklerden hoşlanırım. Bu nedenle listemin çoğunluğu bunlardan kuruludur.

İşte Geçmişten Günümüze Severek İzlediğim Yabancı Diziler

Yabancı dizi izlemeye ilk olarak üniversitede başlamıştım. Sanırım bi 10 yıl geçti aradan. İlk izlediğim yabancı diziyi net olarak hatırlayamıyorum. Ancak The Mentalist veya The Vampire Diares dizilerinden biriydi. Sonrasında da bağımlılık yaptı ve birçok dizi takip ettim.

Döne dolana izleyeceksiniz: Fringe

Döne dolana izleyeceksiniz: Fringe
Döne dolana izleyeceksiniz: Fringe

Fringe beni en çok etkileyen dizilerin başında geliyor. 6 sezon ve toplam 100 bölümden oluşan dizinin ana konusu bilim. Abartısız olarak söyleyebilirim ki sanırım tüm bölümleri en az 7 kere izlemişimdir. İşsizlik böyle bir şey sanırım. 🙂 (işsiz değilim. mecazi:))

Fringe konusu

Boston merkezli geçen olaylarda Olivia Dunham ve ortağı John Scott gittikleri bir görevde John, patlama sonucu yaralanmıştır. Ancak bu yaralanma kimyasal reaksiyonlar ortaya çıkarmıştır. Ona sadece Walter Bishop yardım edebilir. Kendisi 17 yıl önce laboratuvarında çıkan olaylar nedeniyle akıl hastahanesinde yatmaktadır. Dr. Bishop, devlet adına uç bilim adı verilen konularda -dirilme, ışınlanma, zamanda yolculuk- deneyler yapmıştır. Bishop’u çıkarabilmek içinse oğlu Peter Bishop gereklidir. Peter, 194 IQ ile hiçbir yerde dikiş tutturamayan biridir.

Olaylar böyle başlasa devamı çok daha farklı sonuçlar doğuracaktır.

Fringe Dizisi Kaç Bölüm?

Toplamda 6 sezon olan dizi ilk 5 sezonda 20-23-22-22-13 bölüm olmak üzere toplamda 100 bölüm bir dizidir.

Yeni Sherlock mu?: The Mentalist

Yeni Sherlock mu?: The Mentalist
Yeni Sherlock mu?: The Mentalist

Evet. Dizimizin ana kahramanı Patrick Jane, bir nevi Sherlockçuluk oynuyor. Patrick, insanların hareketlerinden ve çevredeki etmenlerden durumu anladığı gibi, onları kendi istediği gibi de yönlendirebiliyor.

The Mentalist konusu

Patrick Jane, televizyonda medyumluk yapmaktadır. Birgün programa bağlanan bir kişiyle aşırı şekilde dalga geçmiştir. Kendini Red John olarak adlandırılan bu kişinin birçok kişiyi öldürdüğü bilinmektedir. Bu programın ardından da Patrick’in karısı ve çocuğunu öldürmüştür. Patrick ise hayatını bu katili bulmaya adamıştır. Bu süreçte de polise danışmanlık vermeye başlamıştır.

Biri Zombi mi Dedi: The Walking Dead

Biri Zombi mi Dedi: The Walking Dead
Biri Zombi mi Dedi: The Walking Dead

Zombilerin kol gezdiği bir dünya düşünün. Bunun üzerine de bir süredir komada olduğunuzu, eşinizin, çocuğunuzun sizi öldü olarak bildiğiniz hayal edin. Açıkçası ne hissederdim bilmiyorum. Ancak Rick, böyle bir dünyaya uyanıyor ve ailesini bulmaya çalışıyor. 9 sezonluk koskoca bir mazi. Zaman zaman saçmalıklar olsa da, sıradanlaşsa da kendini izlettiren bir dizi The Walking Dead.. Ben seviyorum. Sizde seversiniz umarım.

The Walking Dead konusu

Bilinmeyen bir virüsün tüm dünyaya yayıldığını ve bir yanda insanlar diğer yanda zombilerin olduğunu düşünün. Böyle bir dünyada sadece zombilerden değil kötü insanlardan da korunmak gerekiyor. Her sezonu farklı bir hikayeye dayanan dizinin ana karakterleri Rick, Daryl, Carol, Carl gibi isimler. Sezonlar ilerledikçe izleyicilerde kendinden geçecek.

Bir yorum

  1. […] arkadaşlar. Sizlere daha önce Yabancı dizi önerileri konusunda bir yazı hazırlamıştım. Şimdi listenin devamı niteliğinde bir yazı daha […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir